Fio Smartbanking SK - Smart Banka

Fio Smartbanking SK

S novým Smartbankingom od Fio banky máte svoj účet neustále po ruke. V prehľadnej aplikácii môžete zadávať platby, vytvárať a upravovať trvalé príkazy či meniť limity platobných kariet.

Popis aplikácie

Otvorte si účet #BezPoplatku s aplikáciou Fio Smartbanking a majte ho kedykoľvek po ruke. Máte už Fio účet? Prepojte si ho s aplikáciou jednoducho v Internetbankingu a vyberte si, na čo všetko ju chcete používať. Nastavte si napríklad úvodnú obrazovku, prehľadne si zobrazte zostatky a pohyby, zadávajte rýchle platby aj jednoduchým skenovaním, spravujte limity kariet alebo si dojednajte sporenie či pôžičku.

ŠPIČKOVÉ ZABEZPEČENIE
Fio Smartbanking zodpovedá najmodernejším bezpečnostným štandardom. Vstup do aplikácie je chránený heslom a autorizácia transakcií ďalej PINom, prípadne je možné v oboch prípadoch využiť biometriu. Bez overenia sa tak k vášmu účtu nikto nedostane, aj keby ste napríklad stratili telefón.

ŠTYRI MÓDY APLIKÁCIE
Aplikáciu môžete používať naplno, alebo si na začiatok pri aktivácii zvoliť pasívny režim, v ktorom vidíte zostatky, pohyby na účtoch a ďalšie prehľady. Novinkou je autorizačný mód, ktorý slúži výhradne na rýchle potvrdzovanie transakcií. K dispozícii je aj kombinácia pasívneho a autorizačného režimu.

DOKONALÝ PREHĽAD
Máte možnosť prispôsobiť si úvodnú obrazovku tak, aby ste videli najpoužívanejšie prehľady a funkcie na prvý pohľad – pridávať účty, karty alebo tlačidla na rýchle zadanie platieb. Účty môžete zoradiť alebo farebne odlíšiť. Notifikácie o pohyboch na účte si môžete nechať posielať priamo na telefón.

RÝCHLE PLATENIE
Plaťte vyfotením QR kódu, načítaním zloženky, čísla účtu alebo načítaním obrázku z galérie. Vytvárať môžete QR kódy vďaka funkcií Zaplať mi, spravovať šablóny pre opakované platby aj trvalé príkazy či súhlasy s inkasom. V mobile je možné ľahko a bezpečne potvrdzovať platby kartou online alebo príkazy zadané v Internetbankingu.

OVLÁDANIE KARIET
Aplikácia vám umožní kedykoľvek meniť limity kariet a kartu môžete dočasne či trvale zablokovať. Môžete blokovať aj vybrané typy transakcií, napr. tie s nevýhodným kurzom (DDC). Pokiaľ chcete platiť mobilom, kartu si jednoducho pridáte do Google Pay.

NOVÉ PRODUKTY A ĎALŠIE
Komunikujte s bankou jednoduchšie vďaka vylepšenému Fio servisu. Založte si nový účet, sporenie alebo požiadajte o kartu či kontokorent. Na novej záložke Investície nájdete ponuku Fio podielových fondov.
Zvoľte si zabezpečenie aplikácie PIN kódom, odtlačkom prsta alebo pohľadom na displej. V aplikácií si viete nastaviť aj tmavý režim a nasmeruje vás k najbližšej pobočke. A je toho samozrejme oveľa viac.

Aplikácia je k dispozícii v slovenskom, českom a anglickom jazyku.

Čo sa chystá na rok 2024?

Pre rok 2024 máme pripravené ďalšie inovácie a vylepšenia, a to widgety na ploche telefónu, facelift stránky Účty, načítanie SEPA QR platby či zjednodušenie aktivácie aplikácie Fio Smartbanking.

Okrem toho máme aj plány na ďalšie funkcie, ako napríklad detailné informácie o platbách kartou s logom obchodníkov či domáce účtovníctvo.

Obrazovky aplikácie

Funkcie a vlastnosti aplikácie

Zobrazenie zostatku na účte bez prihlásenia áno
Založenie účtu priamo cez aplikáciu áno
Prehľad čakajúcich platieb áno
Podpisovanie transakcií pomocou push notifikácií áno
Správa príjemcov nie
Vytvorenie a správa Inkasa áno
Výber z bankomatu mobilom nie
Vytvorenie platobného QR kódu pre prijatie platby áno
Posielanie peňazí na telefónne číslo nie
Sledovanie výdavkov nie
Finančné plánovanie a správa nie
Zobrazenie PINu ku karte nie
Chat v aplikácii so zástupcom banky áno
Zmeny limitov na platobnej karte áno
Zobrazenie údajov platobnej karty nie
Sledovanie plnenia podmienok pre účet bez poplatku nie
Okamžité platby nie
Otvorenie detského účtu cez aplikáciu nie
Správa detských platobných kariet nie
Online podpisovanie zmlúv a dokumentov áno
Virtuálna karta na platby cez internet nie
Volanie do banky cez overený kanál áno
Autorizácia platieb pomocou biometrie áno
Prihlasovanie pomocou biometrie áno
Blokovanie platobnej karty áno
Sporenie cez aplikáciu áno
Investovanie do ETF alebo podielových fondov cez aplikáciu áno
Založenie termínovaného vkladu cez aplikáciu áno
Nákup akcií cez aplikáciu nie
Priebežné sledovanie hodnoty investícií áno
Ďalšie funkcie a informácie pokročilé zabezpečenie platobných kariet, vytváranie a správa šablón pre opakované platby
Platforma Android, iOS

Ostatné aplikácie banky

Organizátor
Partneri ankety