ČSOB SmartBanking - Smart Banka

ČSOB SmartBanking

ČSOB ponúka dokopy 3 aplikácie pre zariadenia so systémom Android.

Popis aplikácie

Aplikácia ČSOB SmartBanking je primárne určená pre klientov ČSOB, s aktívnou službou elektronického bankovníctva. Niektoré jej funkcie sú verejne dostupné aj bez potreby prihlásenia.

Pre aktivovanie zabezpečenej časti je potrebné Vaše identifikačné číslo a PIN (zhodné s Internetbankingom). Po ich vložení do aplikácie Vám banka zašle na dohodnuté mobilné číslo aktivačný kľúč, resp. si ho vygenerujete cez Token. Aktivačný kľúč je potrebný iba pri aktivácii aplikácie, ktorá je zároveň aj prvým prihlásením.
Pri ďalšom používaní aplikácie je potrebný už iba Váš PIN. Ten je možné kedykoľvek zmeniť cez ČSOB Internetbanking 24. Zmenu PIN-u odporúčame vykonať okamžite po aktivovaní služieb elektronického bankovníctva.
V prípade potreby je možné aplikáciu deaktivovať, alebo zmeniť niektoré jej parametre v ponuke Nastavenia.

Ďalšie funkcie verejnej časti sú dostupné bez prihlásenia, aj pre používateľov, ktorí nie sú klientmi ČSOB.

Pre zachovanie vysokej miery bezpečnosti, požaduje aplikácia oprávnenie využívať niektoré funkcie a senzory zariadenia. Oprávnenia sú určené výhradne na overenie statusu zariadenia a technickú komunikáciu aplikácie s bankovým systémom, bez využitia prístupu k súkromným údajom klienta. Aplikácia žiadnym spôsobom nevyužíva a nespravuje telefónne hovory, SMS a kontakty. Využitím technickej komunikácie v aplikácii nevznikajú používateľovi žiadne dodatočné náklady ani poplatky.
Bez poskytnutia niektorých oprávnení nie je možné aplikáciu používať.

Čo sa chystá na najbližšie obdobie?

Z pohľadu našej stratégie a aktivít, ktoré pripravujeme v rámci banky, ide napríklad o využívanie digitálnych hlasových asistentov a maximálne použitie dát na zvýšenie kvality personalizovaného servisu pre klientov, pričom diskutujeme už aj o generatívnej umelej inteligencii.

Už v súčasnosti máme v našej skupine riešenia postavené na technológii blockchain, ktorá ponúka vyššiu transparentnosť transakcií aj bezpečnosť. Ďalším trendom sú riešenia postavené na takzvanej All-in-one platforme, ktoré zahŕňajú aj služby mimo bankovníctva a poisťovníctva, vytváranie ekosystémov a oblasť digitálnej identity. 

V našej aplikácii SmartBanking si klienti už v súčasnosti založia cestovné, ale aj komplexné životné poistenie online, čo ČSOB ponúka ako jediný subjekt na trhu. Rovnako našim klientom poslúži aj na nákup cestovných lístkov do MHD a na rýchly prehľad spravodajstva. Naša aplikácia dosiahla tento rok významný míľnik, keď ju využíva až 300-tisíc používateľov.

Obrazovky aplikácie

Funkcie a vlastnosti aplikácie

Zobrazenie zostatku na účte bez prihlásenia nie
Založenie účtu priamo cez aplikáciu áno
Prehľad čakajúcich platieb áno
Podpisovanie transakcií pomocou push notifikácií áno
Správa príjemcov áno
Vytvorenie a správa Inkasa áno
Výber z bankomatu mobilom nie
Vytvorenie platobného QR kódu pre prijatie platby áno
Posielanie peňazí na telefónne číslo nie
Sledovanie výdavkov áno
Finančné plánovanie a správa nie
Zobrazenie PINu ku karte áno
Chat v aplikácii so zástupcom banky nie
Zmeny limitov na platobnej karte áno
Zobrazenie údajov platobnej karty nie
Sledovanie plnenia podmienok pre účet bez poplatku nie
Okamžité platby nie
Otvorenie detského účtu cez aplikáciu nie
Správa detských platobných kariet nie
Online podpisovanie zmlúv a dokumentov áno
Virtuálna karta na platby cez internet nie
Volanie do banky cez overený kanál nie
Autorizácia platieb pomocou biometrie áno
Prihlasovanie pomocou biometrie áno
Blokovanie platobnej karty áno
Sporenie cez aplikáciu nie
Investovanie do ETF alebo podielových fondov cez aplikáciu áno
Založenie termínovaného vkladu cez aplikáciu áno
Nákup akcií cez aplikáciu nie
Priebežné sledovanie hodnoty investícií áno
Ďalšie funkcie a informácie SmartSlužby+ - možnosť zakúpiť lístok na bratislavský IDS BK, najnovšie správy Bleskovky, možnosť kúpy parkovania cez ParkDots, kúpa lístkov na vlak na celom Slovensku, archivácia bločkov cez eBločky. Uzatvorenie poistenia (cestovné poistenie, poistenie bývania, poistenie pravidelných výdavkov, havarijné poistenie, PZP, poistenie úrazu a života, nahlásenie / stav poistnej udalosti. Mimoriadna splátka hypotéky. Kurzy – sledovanie devízy/valuty. Dobitie kreditu na mobil
Platforma Android, iOS, Huawei
Organizátor
Partneri ankety