Smart Banka 2019

Anketa Smart Banka 2019 zaznamenala celkovo 57 799 hlasujúcich, čo predstavuje 277% nárast oproti minulému ročníku. Všetci hlasujúci pritom vyjadrili svoju sympatiu voči banke a hlasovali za jednotlivé funkcionality, ktoré sú podľa nich najdôležitejšie. Na základe ich hlasovania sme vyhlásili výsledky ankety. Teraz vieme, ktorá banka má podľa Slovákov najlepšie mobilné bankovníctvo.

Objektívne hodnotenie ankety

Výsledok a ocenenie SmartBanka roka vyplýva z komplexného systému SmartBanka INDEX. SmartBanka INDEX funguje už tretí rok. Je to bodové ohodnotenie smart funkcionalít, ktoré prinášajú banky vo svojom mobilnom bankovníctve. SmartBanka INDEX je zostavený na základe hlasovania v ankete SmartBanka z dvoch zložiek:

  • LOJALITA = pomer hlasujúcich, ktorí sú klientmi danej banky, k počtu hlasov získaných v otázke „Ktor​á​ banka m​á​​ podľa vás​ najlep​š​i​u​ mobiln​ú​ aplik​á​ci​u​?“
  • FUNKCIONALITY = jednotlivým funkcionalitám bola priradená váha na základe počtu hlasov, ktoré v ankete získali od hlasujúcich. Tzn., čím je funkcionalita pre ľudí dôležitejšia, tým väčšiu váhu a viac bodov má.

Víťazné banky Smart Banka 2019

Aj tento rok boli ocenené štyri banky. Prvé tri v oficiálnom hlasovaní a opäť bola odovzdaná aj Cena sympatie, ktorú získala banka s najväčším počtom hlasov v otázke „Ktor​á​ banka m​á​​ podľa vás​ najlepšiu​ mobiln​ú​ aplik​á​ci​u​?“. Je to cena verejnosti.

  1. miesto: Tatra banka
  2. miesto: Slovenská sporiteľňa
  3. miesto: VÚB

Ocenené bankové aplikácie

Ocenené bankové aplikácie rozpoznáte veľmi jednoducho pomocou „nálepky“ s umiestnením v ankete.

Smart Banka Index – ako sa mení poradie bánk?

Smart Banka INDEX je živý nástroj, ktorý sa neustále mení, a to hneď v dvoch smeroch – na základe toho, aké funkcie aktuálne preferujú používatelia a zároveň tým, aké funkcie do svojich aplikácií pridávajú samotné banky. Je to objektívny systém, ktorý pomáha vyhodnotiť najlepšie mobilné bankovníctvo.

Vďaka tomu sa poradie v Smart Banka INDEXe môže kedykoľvek zmeniť, no v deň ukončenia ankety (15. marca 2020) vyzeral INDEX tak, ako môžete vidieť na obrázku hore.

Poznáme meno výhercu smartfónu v hodnote 1000 €!

Samozrejme, súčasťou ankety bola aj hodnotná súťaž. Každý hlasujúci, ktorý odpovedal na otázky v ankete a uviedol kontaktné údaje, bol automaticky zaradený do žrebovania o nový smartfón v hodnote 1000 € podľa vlastného výberu. Výhercom telefónu sa stáva 

Ján Nižnanský

GRATULUJEME 🙂