Organizátor
Partneri ankety

Smart Banka 2018

Anketa Smart Banka 2018 zaznamenala celkovo 20 849 hlasujúcich, čo predstavuje 31% nárast oproti minulému ročníku. Všetci hlasujúci pritom vyjadrili svoju sympatiu voči banke a hlasovali za jednotlivé funkcionality, ktoré sú podľa nich najdôležitejšie. Na základe ich hlasovania sme vyhlásili výsledky ankety. Teraz vieme, ktorá banka má podľa Slovákov najlepšie mobilné bankovníctvo.

Objektívne hodnotenie ankety

Výsledok a ocenenie SmartBanka roka vyplýva z komplexného systému SmartBanka INDEX. SmartBanka INDEX sme oficiálne predstavili minulý rok. Je to bodové ohodnotenie smart funkcionalít, ktoré prinášajú banky vo svojom mobilnom bankovníctve. SmartBanka INDEX je zostavený na základe hlasovania v ankete SmartBanka z dvoch zložiek:

  • LOJALITA = pomer hlasujúcich, ktorí sú klientmi danej banky, k počtu hlasov získaných v otázke „Ktor​á​ banka m​á​​ podľa vás​ najlep​š​i​u​ mobiln​ú​ aplik​á​ci​u​?“
  • FUNKCIONALITY = jednotlivým funkcionalitám bola priradená váha na základe počtu hlasov, ktoré v ankete získali od hlasujúcich. Tzn., čím je funkcionalita pre ľudí dôležitejšia, tým väčšiu váhu a viac bodov.

Víťazné banky Smart Banka 2018

Tento rok boli ocenené štyri banky. Prvé tri v oficiálnom hlasovaní a prvýkrát bola odovzdaná aj Cena sympatie, ktorú získala banka s najväčším počtom hlasov v otázke „Ktor​á​ banka m​á​​ podľa vás​ najlep​š​i​u​ mobiln​ú​ aplik​á​ci​u​?“. Je to cena verejnosti.

  1. miesto: Tatra banka
  2. miesto: VÚB
  3. miesto: 365.bank

Ocenené bankové aplikácie

Ocenené bankové aplikácie rozpoznáte veľmi jednoducho pomocou „nálepky“ s umiestnením v ankete.

Smart Banka Index – ako sa mení poradie bánk?

Smart Banka INDEX je živý nástroj, ktorý sa neustále mení, a to hneď v dvoch smeroch – na základe toho, aké funkcie aktuálne preferujú používatelia a zároveň tým, aké funkcie do svojich aplikácií pridávajú samotné banky. Je to objektívny systém, ktorý pomáha vyhodnotiť najlepšie mobilné bankovníctvo.

Vďaka tomu sa poradie v Smart Banka INDEXe môže kedykoľvek zmeniť, no v deň ukončenia ankety (10. marca 2019) vyzeral INDEX tak, ako môžete vidieť na obrázku hore.

Poznáme meno výhercu Samsung Galaxy S9!

Samozrejme, súčasťou ankety bola aj hodnotná súťaž. Každý hlasujúci, ktorý odpovedal na otázky v ankete a uviedol kontaktné údaje, bol automaticky zaradený do žrebovania o 5x ročnú licenciu ESET Mobile Security & Antivirus, ktorú získali

Róbert Petráš
Gabika Bartková
Matúš Murajda
Emil Schmidt
Peter Dirga

Žrebovali sme samozrejme aj nový smartfón Samsung Galaxy S9. Výhercom telefónu sa stáva 

Radovan Šťastný

GRATULUJEME 🙂