Smart Banka 2024: Poznáme najlepšie bankové aplikácie a výhercu smartfónu za 1000 eur

V poradí deviaty ročník ankety Smart Banka je na konci a my sme spoznali jej víťazov. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej sme v spolupráci s čitateľmi hľadali banky s najlepším bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku.

Na základe odovzdaných hlasov môžeme teraz vyhodnotiť najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú. Vieme, ktorá banka má podľa Slovákov najlepšie mobilné bankovníctvo v roku 2024. Do ankety sa v tomto roku zapojilo 80 484 hlasujúcich.

Objektívne hodnotenie ankety

Anketa Smart Banka nie je len obyčajným hlasovaním. Vyhodnocovací systém sa skladá z niekoľkých dôležitých súčastí a vyplýva z komplexného systému Smart Banka INDEX. Ide o systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete Smart Banka.

Ide o živý systém, v ktorom sú zohľadnené všetky pozitívne aj negatívne skúsenosti a názory používateľov na jednotlivé funkcionality bankových aplikácií, ich celkovú použiteľnosť a prínos pre klienta banky.

Hodnotenie sa skladá z dvoch zložiek:

  • Spokojnosť – pomer hlasujúcich, ktorí sú klientmi danej banky k počtu hlasov získaných v otázke “Ktorá banka má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu?”
  • Funkcionality – jednotlivým funkcionalitám bola priradená váha na základe počtu hlasov, ktoré v ankete získali od hlasujúcich. To znamená, že čím je funkcionalita pre ľudí dôležitejšia, tým väčšiu váhu a viac bodov banková aplikácia získa, ak túto funkciu ponúka.

S ohľadom na neustály vývoj sme v tomto ročníku ankety Smart Banka opätovne pristúpili k relevantným úpravám hlasovania. Najväčšími zmenami je aktualizovanie zoznamu funkcionalít a pridanie aj dvoch nových kategórií – Bezpečnosť a Investície.

Z hlasovania boli vyradené funkcie, ktoré sú už v roku 2024 do veľkej miery považované za základné a prakticky každá banka ich vo svojej aplikácii ponúka ako samozrejmosť. Naopak, kvôli rastúcemu počtu podvodov zameraných na financie bankových zákazníkov sme pridali hodnotenie bezpečnosti. S podobným dôrazom sme sa zamerali aj na možnosti, ktoré bankové aplikácie ponúkajú v oblasti sporenia a investovania.

Víťazné banky Smart Banka 2023

Najlepšie bankové aplikácie v celkovom hodnotení Smart Banka 2024 majú:

1. miesto: Slovenská sporiteľňa
2. miesto: Tatra banka
3. miesto: 365.bank

Smart Banka 2024: Kategória Investovanie

1. miesto: Slovenská sporiteľňa
2. miesto: Fio banka
3. miesto: 365.bank

Smart Banka 2024: Kategória Bezpečnosť

1. miesto: mBank
2. miesto: Tatra banka
3. miesto: Slovenská sporiteľňa

Pomôžeme tam, kde je to potrebné

Anketa Smart Banka 2024 tiež pomáha. Tento ročník hlasovalo rekordných 80 484 hlasujúcich a všetky hlasy boli pretavené do finančnej podpory pre projekt IPčko. Vaše hlasy sa zmenia na pomoc tým, ktorí to v týchto zložitých časoch potrebujú najviac.

Rok 2021 bol náročný pre nás všetkých. Sme radi, že sme ho v zdraví prekonali. Nie všetci však mali rovnaké šťastie, a tak by sme chceli hneď od začiatku nového roka viac pomáhať. Preto sme sa rozhodli podporiť OZ IPčko sumou 2 centy za každého hlasujúceho v ankete. Spoločne sme tak vyzbierali sumu 1 609,68 €, ktorá poputuje na dobrú vec. Ďakujeme!

 

Vybrali sme si túto internetovú linku dôvery pre mladých ľudí. Psychologickú pomoc poskytujú nonstop, bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu a emailu. Aj vďaka vám budeme tak môcť pomôcť ľuďom, ktorí ju potrebujú.

Výherca smartfónu za 1300 eur

Súčasťou ankety bola aj súťaž, v ktorej ste mohli vyhrať smartfón Honor Magic 6 Pro v hodnote 1300 €. Každý hlasujúci, ktorý odpovedal na otázky v ankete a uviedol kontaktné údaje, bol automaticky zaradený do žrebovania o nový smartfón v hodnote 1300 € 

. Výherkyňou sa stáva Alexa Kollárová. Výherkyni srdečne gratulujeme!

Všetkým ostatným ďakujeme za účasť.